Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce.

Fitomax IMBIR LEKARSKI 90 KAPS. ZINGIBER OFFICINALE

Podziel się

New product

Zingiber officinale (Imbir lekarski) zawierający w 1 kapsułce 550 mg ekstraktu  standaryzowanego na 21,7 gingeroli. Opakowanie zawiera 90 Vcaps®

7 Przedmioty

Dostawa: do 2 dni

Imbir jest rośliną, która ma wiele odmian i bardzo szerokie spektrum działania na organizm człowieka. Chińczycy, Arabowie czy Hindusi znają jego lecznicze działanie od tysięcy lat. Najstarszy zielnik chiński z roku 2800 p.n.e. podaje, że łagodzi ciężkie choroby oraz wspomina o jego właściwościach leczących dolegliwości żołądkowe. Imbir jest powszechnie używany jako przyprawa oraz surowiec leczniczy. Badania składu kłącza imbiru pozwoliły zidentyfikować aż 115 związków, wśród nich cenne olejki eteryczne, w tym: seskwiterpentyny, a także witaminy z grupy B oraz flawonoidy. Ostry smak zapewnia mu gingerol, który hamuje syntezę prostaglandyny i leukotrienów, co tłumaczy ich silne właściwości przeciwzapalne. Inne substancje ostre zawarte w imbirze to: gingediole, gingerdiony oraz zingeron. Interesujące są wyniki badań dotyczących działań bakteriobójczych imbiru. Udowodniono w nich, że gingerole działają zabójczo na bakterię helicobacter pylori, która jest odpowiedzialna za chorobę wrzodową żołądka tak powszechną w obecnych czasach. Naturalna medycyna ceni imbir za jego właściwości łagodzące schorzenia przewodu pokarmowego, takie jak: niestrawność i wymioty, a także jest polecany i stosowany jako naturalny środek łagodzący bóle głowy i bóle reumatyczne. Zauważono, że ekstrakt z imbiru zmniejsza stany zapalne stawów, a dodatek świeżego imbiru do potraw znacząco zmniejsza bóle stawów. Jest doskonałym i skutecznym afrodyzjakiem, a także środkiem na skuteczną poprawę kondycji organizmu. Dzięki działaniu rozkurczowemu łagodzi bóle menstruacyjne. Ponadto działa przeciwzakrzepowo, likwiduje obrzęki, łagodzi migreny i bóle oraz poprawia pamięć i koncentrację.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: