Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce.

Fitomax ASHWAGANDHA 90kaps. WITHANIA SOMNIFERA

Podziel się

New product

Withania somnifera ASHWAGANDHA zawierająca w 1 kapsułce 550 mg ekstraktu  standaryzowanego na 17,6 witaniodów. Opakowanie zawiera 90 Vcaps®

9 Przedmioty

Dostawa: do 2 dni

Ashwagandha to najbardziej popularne zioło stosowane w medycynie ajurwedyjskiej. Już starożytni medycy Hinduscy stosowali ją z powodzeniem w leczeniu dolegliwości reumatycznych, zaburzeń pamięci i koncentracji, problemów z popędem płciowym i potencją oraz przy osłabieniu organizmu. Badania naukowe przeprowadzone w latach 60 - tych XX wieku, potwierdziły lecznicze właściwości ashwagandhy. Jest ona źródłem wielu substancji aktywnych, wpływających nie tylko na szybsze gojenie się ran, czy zwalczanie bólów reumatycznych, ale także poprawiających samopoczucie i redukujących stres. Te substancje aktywne biologicznie to: fitosterole ( beta-sitosterol), alkaloidy (anaferyna, anahigryna, witanina, somniferyna, witanolidy A-Y, laktony steroidowe), kumaryna (skopoletyna) oraz fenolokwasy i sitoindozydy. Podstawowym surowcem do celów leczniczych jest korzeń i owoce. Zgodnie  z ayurvedyjską medycyną proszek z korzenia miesza się z sokami reszty rośliny, by zapewnić optymalną dawkę substancji leczniczych. Ashwagandha wzmacnia organizm, dodaje sił witalnych do życia i pracy, zwiększa i poprawia odporność szczególnie obniżoną w okresie jesienno-zimowym i wczesnowiosennym. Ponadto zwiększa aktywność fizyczną i psychiczną, przywraca naturalną równowagę organizmu oraz skutecznie chroni przed wolnymi rodnikami. Nazywana jest  indyjskim żeń-szeniem, ponieważ wykazuje działanie adaptogenne na organizm człowieka. Ekstrakt z tej rośliny charakteryzują się złożonym wpływem na wielokierunkowe funkcjonowanie układu nerwowego. Wykazuje działanie adaptogenne, przeciwdepresyjne i przeciwlękowe czyli skutecznie łagodzi stres i poprawia nastrój. Efekty działania porównywalne są do działania leków przeciwdepresyjnych takich jak: diazepam czy imipramina, ale bez jakichkolwiek skutków u bocznych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: